آتش‌نشانی بدون امکانات نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد/ بروز حادثه در ساختمان‌های بلندمرتبه کم شده است

سید جلال ملکی سخنگوی  سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار  اجتماعی خبرگزاری برنا، در مورد امکانات آتش نشانی  برای اطفای حریق در ساختمان های بلند مرتبه تهران گفت:  آتش نشانان در همه جای دنیا باید از تجهیزات به روز برخوردار باشند،  در واقع هیچ آتش نشانی بدون تجهیزات نمی تواند کار خاصی را انجام دهد، آتش نشانان تهران در حال حاضر از وضعیت خوبی از نظر  امکانات برخوردار و کاملا بازرسان سازمان آتش نشانی  در حال بررسی تجهیزات  پایگاه ها هستند و اگر تجهیزات نیاز به تعمیر  داشته باشد  آنرا انجام می دهند.

وی در مورد امکانات امدادی آتش نشانی در زمان وقوع  آتش سوزی در ساختمان های بلند مرتبه تهران گفت: عملیات اطفای حریق در ساختمان های بلند مرتبه   برای آتش نشان ها کار بسیار سختی است، در اکثر شهرهای پیشرفته دنیا  شهرداری ها با نظارت دقیق برای  ساخت مسکن  بر روی سیستم مقابله با حریق  حساسیت دارند  در تهران نیز چند سالی است افرادی که در حال ساخت مسکن هستند باید قبل از پایان کار تاییدیه سازمان آتش نشانی را نسبت به سیستم مناسب اطفای حریق کسب کنند تا ساختمان هایی ایمن داشته باشند. ما نیز برای اطفای حریق در ساختمان های بلند مرتبه آمادگی لازم را داریم تا به شهروندان تهرانی خدمات رسانی کنیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران با اشاره به پایین آمدن درصد احتمال بروز حادثه در ساختمان های بلند مرتبه گفت:  با توجه به این امر که هر فرد سازنده  ساختمان بلند مرتبه در تهران باید قبل  از پایان کار مجوز های لازم را برای ایمنی ساختمان کسب کند، بروز حادثه به کمتر از 10درصد رسیده است.

ملکی اظهار داشت: مهمترین  عامل  کاهش حادثه در یک شهر، همکاری شهروندان آن شهر است  و اگر این همکاری با شهرداری و سازمان آتش نشانی انجام شود شهر ایمن تری خواهیم داشت. اما مهمترین عامل نگرانی سازمان آتش نشانی ساختمان های بلند مرتبه  است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *