‘اثر داوینچی’ ۴۵۰ میلیون دلار فروخته شد+عکس

این اثر بعد از تمیز کردن و بازسازی نقاشی سمت چپ ایجاد شده است این اثر بعد از تمیز کردن و بازسازی نقاشی سمت چپ ایجاد شده است  یک نقاشی ۵۰۰ ساله از عیسی مسیح که تصور می شود اثر لئوناردو داوینچی باشد به بهای ۴۵۰ میلیون دلار در نیورک به فروش رفته است.
نام این اثر “سالوادور موندی” (منجی جهان) است. این بالاترین بهایی است که در یک حراجی برای اثر یکی از استادان کهن جهان که تا پیش از قرن نوزدهم در اروپا نقاشی می کردند پرداخت می شود.

در مجموع کمتر از ۲۰ اثر نقاشی از لئوناردو داوینچی باقی مانده است.تصور می شود این اثر که ظاهرا در سال ۱۵۰۵ خلق شده تنها نقاشی داوینچی باشد که بخشی از یک کلکسیون خصوصی است.

این نقاشی مسیح را درحالی نشان می دهد که یکی از دست هایش را بالا گرفته و در دست دیگر یک گوی شیشه ای دارد.اثر آخرین بار ۵۸ سال پیش در یک حراجی در لندن به بهای ۶۰ میلیون دلار فروخته شده بود، زمانی که تصور می شد کار یکی از پیروان داوینچی باشد. AFP 
هنوز هستند کسانی که از نسبت دادن این نقاشی به استاد بزرگ ایتالیایی مطمئن نیستند با این حال حراجی کریستی بر اصالت آن تاکید می کند و حتی آن را “بزرگترین بازکشف هنری قرن بیستم” نام نهاده است.

وقتی “سالوادور موندی” در سال ۲۰۰۵ از گمنامی درآمد، باعث جلب توجه زیاد به عنوان “اثر گم شده لئوناردو” شد. این نقاشی ۴ سال پیش توسط یک کلکسیونر روس به بهای ۱۲۷.۵ میلیون دلار خریداری شد اما آن معامله خصوصی بود و نه بخشی از یک حراج.

کریستی که در نیویورک قرار دارد حراج را از ۱۰۰ میلیون دلار در بخش هنرهای معاصر و مابعد جنگ شروع کرد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *