اهالی موسیقی دبیر جشنواره موسیقی فجر را انتخاب می کنند

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از خبرنگار موسیقی فارس، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی در حاشیه اجرای منتخب ارکسترهای دولتی در کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو در جمع خبرنگاران گفت: پروژه اجراهای ارکستر سمفونیک واقعا کار فشرده بود، زیرا انتخاب و تولید قطعات سرود رسمی تیم ملی و پروژه اجرای آنها در حاشیه جام جهانی فوتبال، قطعا پروژه سنگینی است.

وی افزود: من دورادور شاهد زحمات همکارانم در بنیاد رودکی بودم که تا چه میزان در پی برگزاری درست این ماجرا بوده و تلاش های شبانه روزی داشتند. با پیگیری و اراده‌ای که در بین مدیران بنیاد رودکی بود، خوشبختانه این موضوع به مرحله عملیاتی شدن رسید، به هر حال در مورد کلیت این آثار و این کنسرت‌ها هم نظرات بر اساس سلایق افراد متفاوت است. ولی قطعا از این تجربه می‌توان برای برنامه‌ای بعدی استفاده و برای ارکسترها برنامه‌های بزرگ تر و بهتر در نظرگرفت.

ترابی در پاسخ به سئوالی مبنی بر معرفی دبیر جشنواره موسیقی فجر دوره بعدی نیز گفت: یک انتظار و توقع عمومی در سطح جامعه موسیقی به وجود آمده است که چرا جشنواره موسیقی فجر پس از این همه دوره‌های متوالی هنوز یک آئین نامه مدون و درست ندارد؟ بر این مبنا قرار شد آئین نامه‌ای برای جشنواره موسیقی فجر نوشته و که بر اساس آن پیش نویس هایی نیز برای آن نگاشته شده بود.

وی ادامه داد: پس از اینکه من وارد دفتر موسیقی شدم، احساس کردم که این آئین نامه پیشنهادی آن چیزی نیست که بتواند پاسخگوی اهالی موسیقی و این صنف باشد. بنابراین با چندین گروه کارشناسی جلسات مختلفی درباره تدوین این آیین نامه وقت و انرژی صرف شد و با اکیپ‌های متخصص در این حوزه سعی کردیم که شکل این آئین نامه به حرفه‌ای ترین متدهای استاندارد نزدیک‌تر کنیم.

ترابی با بیان اینکه  نسخه نهایی برای ثبت به دفتر وزیر و معاون هنری ارسال و نقطه نظرات این مجموعه‌ها نیز در آئین نامه اتخاذ شد، گفت: حتی در مقطعی نیز آن را روی سایت دفتر موسیقی منتشر کردیم تا افراد مختلف درباره آن اظهار نظر کرده و ایرادات کار کم و کمتر شود. همه این مراحل به اتمام رسیده و من فکر می‌کنم که این آئین نامه هفته آینده منتشر خواهد شد و بر مبنای این آئین نامه، دبیر جشنواره امسال انتخاب خواهد شد.

مدیر دفتر موسیقی بیان کرد: در بخش انتخاب دبیر جشنواره چندین نفر از دبیران و کارشناسان دانشگاه‌های معتبر موسیقی و از اهالی موسیقی دعوت خواهند شد تا دور هم جمع شوند و طی جلساتی دو گزینه به معاونت هنری اعلام کنند که از بین این دو گزینه یک گزینه با انتخاب معاونت محترم هنری برای این سمت انتخاب خواهند شد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *