برگزاری دوره دوم جایزه کتاب کردی دکتر یونسی در سال آینده

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از خبرنگار مهر، وریا وثوقی شامگاه پنج شنبه در اختتامیه جشنواره داستان بانه، از برگزاری دوره دوم جایزه کتاب کردی دکتر ابراهیم یونسی در سال ۹۷ خبرداد و گفت: شورا و شهرداری بانه همواره حامی برنامه های فرهنگی و هنری هستند.

وی با اشاره به لزوم تقویت فعالیت های فرهنگی و هنری در شهرستان بانه به دلیل وجود ظرفیت های خوب در این شهرستان، بیان کرد: مسئولان باید مسیر فعالیت را برای هنرمندان فراهم و مسائل آموزشی را هم تقویت کنند.

شهردار بانه عنوان کرد: از جمله ویژگی های خاص جشنواره داستان بانه مستقل بودن و بدون حاشیه بودن آن است که موجب شده در طول ۱۸ سال ۱۱ دوره آن برگزار شود.

وی با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی و هنری منجر به تبادل فکری و تجربی در جامعه می شود، اظهارداشت: نخستین دوره جایزه کتاب کردی دکتر ابراهیم یونسی در سال ۹۵ برگزار شد و دوره دوم آن را هم سال آینده برگزار می کنیم.

وثوقی از آمادگی شورای اسلامی و شهرداری بانه برای حمایت بهتر از فعالیت های فرهنگی و هنری در این شهرستان خبر داد و گفت: انتظار می رود که در سایه همکاری و مشارکت خود هنرمندان بانه بتوانیم ظرفیت های فرهنگی و هنری را به بهترین شکل ممکن شناسایی و معرفی کنیم.

وی در پایان گفت: بدون شک توجه به فعالیت های فرهنگی می تواند بهترین فرصت در راستای معرفی دیگر ظرفیت های شهرستان بانه باشد و انتظار می رود که در این راستا خود فعالان فرهنگ و هنر نیز ما را کمک کنند.

یازدهمین جشنواره داستان بانه از روز سه شنبه و با حضور جمع زیادی از هنرمندان برجسته این حوزه در دو بخش کردی و فارسی آغاز شد و روز پنج شنبه نیز با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *