توجه به ادبیات پایداری یکی از اولویت های حوزه هنری کردستان است

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از خبرنگار مهر، امین مرادی شامگاه چهارشنبه در مراسم شب خاطره شهید حاج سعید توفیقی ذکه با حضور شماری از فرماندهان سپاه پاسداران برگزار شد، اظهار داشت: جای بسی خوشحالی است که امروز و همزمان با ایام هفته دفاع مقدس، در این محفل خاطره گویی برای یکی از شهدای شاخص پیشمرگ استان کردستان گرد هم آمده ایم و امیدواریم که با حضور شما عزیزان و همچنین حمایت های بیشتر مسئولان و مدیران شاهد برگزاری برنامه های این چنین بیشتری در استان باشیم.

وی ادامه داد: بدون شک یاد کردن از شهدای انقلاب اسلامی ایران آن هم شهدای بومی و پیشمرگ استان کردستان یکی از نیازهای لازم و ضروری است و باید با استفاده از شیوه های مختلف همواره یاد، نام و خاطره شهدا را در جامعه زنده نگه داریم چرا که امروز هر چه داریم به برکت وجود این شهدای عزیز است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با بیان اینکه، شهدای پیشمرگ مسلمان کرد در استان کردستان در شرایطی به دفاع از اسلام و انقلاب به پا خواستند که این دیار از دو جبهه گروهک های ضد انقلاب و اشرار و همچنین رژیم بعث عراق مورد تهاجم قرار گرفته بود، یدآور شد: به همین دلیل رزمندگان در این استان با رشادتی مثال زدنی هم استان را  از وجود ضد انقلاب پاکسازی کردند و هم در جبهه مقابله با رژیم بعث عراق از خود جانفشانی و ایثار به نمایش گذاشتند.

وی گفت: بدون شک اگر نبود جانشفانی و رشادت های شهید حاج سعید توفیقی ها، امروز ما در این امنیت و آرامش قرار نداشتیم و به دلیل این اهمیت است که حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان خود را موظف می داند که به مناسبت های مختلف مراسم شب شعر و خاطره برای سرداران شهید این استان برگزار کند.

مرادی با اشاره به ویژگی های خاص شهید توفیقی، عنوان کرد: همین جمله در خصوص مقام و منزلت شهید حاج سعید توفیقی کافی است که آن شهید عزیز قبل از ورود به سازمان پیشمرگان مسلمان کرد یک هنرمند نقاش به تمام معنا بود و با این روحیه خاص اسلحه به دوش گرفت و برای نهادینه کردن امنیت پایدار در این استان از جان خود مایه گذاشت و افتخاری برای مردم کردستان شد.

وی گفت: کردستان به راستی سرزمین مجاهدت های خاموش است، و چه زیبا رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جایگاه این استان در راستای دفاع از انقلاب اسلامی این مدال افتخار را به این دیار هدیه دادند و به همین دلیل است که باید به بهترین شکل ممکن رشادت های رزمندگان این استان را برای نسل جوان منعکس کرد.

وی یادآور شد: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در کنار تمامی فعالیت های فرهنگی و هنری که دارد، نگاهی ویژه به ادبیات پایداری داشته و دارد و در همین راستاست که طی پنج سال اخیر این مهم را یکی از محورهای اصلی قرار داده و علاوه بر برگزاری مراسم های چنین تاکنون چندین جلد کتاب نیز منتشر کرده است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *