تکیه هنرمندان با حضور اهل هنر به صورت خودجوش راه‌اندازی شد

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اسدی در گفت‌وگو با  صبح قزوین؛ اظهار کرد: تکیه هنرمندان در ایام محرم و صفر در برخی از استان‌های کشور مثل یزد و اصفهان برگزار می‌شود و ما هم تصمیم گرفتیم از این طرح الگو گرفته و هنرمندان را در محلی برای عزاداری جمع کنیم. 

وی در ادامه افزود: در واقع جامعه هنری استان قزوین به صورت خودجوش و بدون همکاری و دریافت هزینه‌ا‌ی با دستگاه‌های فرهنگی استان اقدام به برگزاری این تکیه در ایام عزای حسینی کرد.   
مدیر اجرایی تکیه هنرمندان قزوین بیان کرد: هدف از برگزاری این تکیه نشان دادن علقه اهل هنر به دستگاه امام حسین(ع) بود؛ برخی معتقدند هنرمندان گرایش مذهبی ندارند که این نگاه باید تغییر کند. 

وی ابراز کرد: جامعه هنری استان قزوین به دین و اعتقادات مذهبی علاقه مند هستند و دلیل عدم حضور آنها در برخی مجالس به دلیل استفاده ابزاری برخی دستگاه‌ها از هنرمندان است. 

اسدی عنوان کرد: تکیه هنرمندان در محرم سال جاری فقط 4 شب در دهه اول برگزار می‌شود و امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم برنامه عزاداری را در دهه اول به صورت کامل برگزار کنیم. 

وی بیان کرد: مراسم عزاداری تکیه هنرمندان از شنبه اول مهرماه شروع شده و تا امشب(سه شنبه) ادامه دارد و این برنامه هر شب ساعت 20:30 دقیقه تا 23 در نگارخانه مهر حوزه هنری برگزار می‌شود. 
مسئول انجمن هنرهای تجسمی قزوین گفت: قرائت قرآن، پخس مستندهای عاشورایی، شعرخوانی، اجرای موسیقی نوایی و مداحی از جمله برنامه‌های تکیه هنرمندان است. 

وی در پایان عنوان کرد: چشم انداز ما این است که تکیه هنرمندان سال آینده به صورت هیئت امنایی با حضور 7 هنرمند اداره شود و برای محرم سال بعد بتوانیم از هنرمندان برجسته کشور نیز برای حضور در قزوین دعوت کنیم. 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *