حربه دشمن جدا کردن شیعه از ولایت و انتظار است

به گزارش آموزش طرح و نقش سازان به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی سرلک، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران و کارشناس دینی برنامه تلویزیونی در همایش «احلی من العسل» که ظهر امروز 5 مهرماه با حضور نوجوانان عزادار حسینی(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد، بیان کرد: ترسیم تابلویی از عشق‌ورزی به خداوند تبارک و تعالی بزرگتری کاری بود که امام حسین(ع) در قیام عاشورا انجام دادند و امروز همه می‌توانند در این زمینه نقش آفرینی کنند.
وی با اشاره به گفتگوی امام حسین(ع) با سپهسالاران سپاهش در شب عاشورا درخصوص حادثه واقعه عظیم عاشورا، ادامه داد: سیدالشهداء(ع) در شب عاشورا از فرزند برادر خود قاسم بن الحسن(ع) پرسیدند: مرگ در دید تو چگونه است؟ و ایشان در پاسخ فرمودند: «احلی من العسل» یعنی از عسل شیرین‌تر است.
سرلک با بیان اینکه دلاوری‌ها و رشادت‌های نوجوانانی مانند حضرت قاسم(ع) فقط به عاشورای سال 61 ختم نمی‌شود، افزود: در هشت سال دفاع مقدس ما شاهد رشادت‌های نوجوانانی بودیم که نمونه بارز آن شهید محمد حسین فهمیده است که حتی امام راحل راجع به این شهید بزرگوار فرمودند: رهبر ما آن طفل 13 ساله است.
عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران و کارشناس دینی برنامه تلویزیونی گفت: پس از گذشت سال‌ها از دفاع مقدس امروز نیز ما افرادی چون شهید محسن حججی داریم که در دفاع از حریم آل‌الله در مقابل یزیدیان زمان ایستاده‌اند.
وی با اشاره به زندگی برخی از بزرگان دینی اظهار کرد: حتی علما و بزرگان دین که جایگاه ویژه نزد خداوند باری تعالی دارند به جایگاه شهدای نوجوان در پیشگاه خداوند متعال غبطه می‌خورند.
حجت‌الاسلام سرلک لقمه حلال پدران، دامن پاک و تربیت دینی مادران را از عوامل حسینی(ع) شدن فرزندان برشمرد و گفت: امروز تمام قدرت‌های دنیا می‌خواهند ما را از ولایت جدا کنند.
وی با بیان اینکه قصه جدا کردن از ولایت بارها در طول تاریخ تکرار شده، ابراز کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) را کتک زدند تا از ولایت امیرالمومنین(ع) جدا کنند و در صحنه کربلا امان‌نامه برای حضرت ابوالفضل(ع) علمدار سپاه امام حسین(ع) فرستادند تا ایشان را از برادر خود ولی زمانش جدا کنند.
وی  با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد ولایت و انتظار را از ما بگیرد تا به آسانی به اهداف شوم خود برسد، گفت: امروز فضای مجازی، شبکه‌های غیراخلاقی، یاس و نا امیدی همه و همه در سپاه عمرسعد هستند تا دست جوانان و نوجوانان را از دامن امام حسین(ع) کوتاه کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران و کارشناس برنامه تلویزیونی خطاب به نوجوانان حاضر در مراسم نسبت به حفظ پاکی در رفتار و اخلاق تأکید کرد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *