رئیس سازمان مدیریت بحران: طرح های پیشگیرانه مورد حمایت قرار می گیرد

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از ایرنا اسماعیل نجار پنجشنبه شب در نشست خبری استانداران ادواری خراسان جنوبی در بیرجند با اشاره به آیین نامه طراحی ساختمانها دربرابر زلزله (آیین نامه 2800) افزود: این آیین نامه در ساخت و سازها رعایت نمی شود.
وی از خراسان جنوبی به عنوان استانی پرحادثه نام برد و یادآور شد: مردم باید در ساخت و سازها، آیین نامه 2800، را مورد توجه قرار دهند.
وی ادامه داد: در زلزله غرب کشور ساختمان هایی که حداقل های آیین نامه یاد شده را رعایت کرده اند کمتر آسیب دیده و یا تخریب نشده اند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه نمی توان از وقوع زلزله جلوگیری کرد ولی باید با اندیشه در برابر آن ایمن شد، اظهار کرد: بیشتر ساختمان های دولتی ایمنی و استحکام لازم را در برابر زلزله ندارد.
نجار بر توجه دستگاه های دولتی به رعایت قوانین ایمن سازی در ساخت و سازها تاکید کرد و گفت: با توجه به تخریب ساختمان‌ های دولتی و بیمارستان ها در زلزله غرب کشور باید این اماکن دارای مقاومت بیشتری نسبت به سایر ساختمان ها باشند.
وی با اشاره به اینکه از مجموع کل بودجه کشور پنج درصد در اختیار مدیریت بحران قرار دارد، افزود: از این میزان سه درصد مربوطه به پیشگیری و دو درصد برای مقابله است.
6054* خبرنگار و انتشار- مریم پنجابی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *