قباد شیوا: پوستر جشنواره های فجر باید با پیشینه ایرانی ارائه شود

قباد شیوا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: جشنواره تجسمی فجر بزرگترین رویداد تجسمی کشور است که مورد توجه هنرمندان ایرانی و خارجی قرار می گیرد بنابراین باید در طراحی پوستر آن نیز دقت داشت و برای طراحی آن از هنرمندان پیشکسوت استفاده کرد تا با علم بر این موضوع و با استفاده از پیشینه تاریخی ایران طراحی شوند.
وی درباره جشنواره تجسمی فجر نیز گفت: جشنواره هنرهای تجسمی فجر باید شکل مطلوب ‌تری پیدا کند اگر هر جشنواره ای خوب اداره شود به فرهنگ مردم اضافه می کند ولی اگر مدیریت آن ناآگاهانه باشد به طور حتم مخرب فرهنگ خواهد بود.
شیوا با اشاره به حضور هنرمندان جوان در این جشنواره افزود: باید جوان هایی که در این جشنواره حضور پیدا می کنند به یک نقطه استاندارد در حرفه خود رسیده باشند تا بتوانند هنرشان را به خوبی ارائه کنند البته نباید از هنرمندان قدیمی تر و حرفه ای غافل شد و باید در جشنواره بخش حرفه ای ها و بخش هنرمندان جوان را برگزار کرد.
این طراح گرافیک پیشکسوت گفت: آثار هنری باید حرفی برای گفتن داشته باشند و جشنواره هنرهای تجسمی فجر با وسعت و تنوعی که دارد می تواند یک جمع بندی از روند هنری کشور باشد و نشان دهد که در هنر ما از نظر فکری و ذهنی چه اتفاقاتی در جریان است بنابراین یک اثر هنری باید درباره جامعه، سیاست، اقتصاد، فرهنگ حرف داشته باشد.
دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر از سوم بهمن ماه تا چهارم اسفندماه در موسسه فرهنگی هنری صبا برپا است.
فراهنگ**9338**1055
خبرنگار:صدیقه بهارلو**

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *