نتیجه مبهم تحقیقات در خصوص قتل دو روزنامه نگار فرانسوی در مالی

نتیجه مبهم تحقیقات در خصوص قتل دو روزنامه نگار فرانسوی در مالیبه گزارش طرح و نقش سازان به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد فرانسه برای تکمیل تحقیقات پرونده قتل دو روزنامه نگار فرانسوی در مالی، قاضی تحقیق به این کشور آفریقایی فرستاد.

این گزارش می‌افزاید مجمع عمومی انجمن دوستان این دو روزنامه نگار فرانسوی امروز تشکیل جلسه داد.

سخنگوی این مجمع گفت: «چند روزی است در چارچوب تحقیقات، قاضی تحقیق پرونده به همراه دو قاضی دیگر به باماکو پایتخت مالی رفته اند که در خصوص این حادثه تحقیقات تکمیلی انجام دهند.»

نزدیکان قربانیان این حمله تروریستی معتقدند بخشی از واقعیت از آن‌ها مخفی نگه داشته شده است. این دو روزنامه نگار فرانسه که در رادیو بین المللی فرانسه مشغول به کار بودند در دوم نوامبر دو هزار و سیزده میلادی توسط نیرو‌های تروریست حاضر در منطقه ربوده شده و سپس به ضرب گلوله به قتل رسیدند.

این دو فرانسوی خبرنگاران رادیو بین المللی فرانسه بودند و در حالی که در منطقه ناامن کیدال در شمال مالی در حال تهیه گزارش بودند توسط گروه‌های مسلح فعال در این منطقه ربوده شده و به قتل رسیدند. از سوی ارتش به آنان توصیه شده بود به این شهر نروند چرا که آنجا به دلیل در گیری میان نیرو‌های رقیب امنیت چندانی وجود ندارد. به روایت وزارت دفاع علیرغم این توصیه دو روزنامه نگار با کمک گرفتن از وسائل نقلیه نیرو‌های سازمان ملل به شهر کیدال عزیمت کرده اند.

ولی پس از انجام مصاحبه با یکی از شخصیت‌های محلی، هنگام خروج از منزل نامبرده توسط تروریست‌ها ربوده شدند. چند ساعت بعد جسد گلوله خورده این دو روزنامه نگار در کنار اتومبیلی که درهایش هم قفل بوده است در کنار جاده‌ای در چند کیلومتری شهر کیدال توسط نیرو‌های نظامی فرانسه پیدا شد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *