هرآنچه که در حوزه های علمیه آموزش داده می‌شود را از یک سایت بخواهید

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اختراعات روزمره جوانان نخبه در شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های مبتنی بر دانش است که رشد و پیشرفت کشور را رقم می‌زند.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد، محصولات دانش بنیان که این شرکت‌ها تولید می‌کنند، معرفی کند.

امروز بسیاری از فعالیت ها از طریق اینترنت و فضای مجازی انجام می‌گیرد و آموزش هم از این قافله عقب نمانده است.

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید نرم افزار‌هایی در حوزه آموزش شده است که به کمک آن دانشجوبان می‌توانند آموزش های لازم را فراگیرند و در صورت نیاز به کتابخانه مجازی وصل شوند.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: شرکت دانش بنیان ما موفق به طراحی سایتی شده است که به انتقال گفتار اینترنتی بصورت زنده در حوزه آموزش‌های مجازی می‌پردازد.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان در رابطه با چگونگی کارکرد این سایت بیان کرد: درس‌ها به صورت زنده و از طریق اینترنت برای هریک از طلاب آموزش داده می‌شود، حتی متن صحبت‌های اساتید و صدای آنان هم برای دسترسی بهتر و کمک به دانشجویان بر روی خروجی سایت قرار می‌گیرد.

دسترسی آسان طلاب به کتابخانه مجازی

وی با اشاره به کتابخانه مجازی این سایت گفت: در بسیاری از کتب درسی پاورقی‌ها را دیده‌ایم، این پاورقی‌ها در کتاب‌های دینی بیشتر است زیرا هر روایت و مسئله به کتاب خاصی مربوط می‌شود و استاد هنگام درس دادن به پاورقی ها اشاره می‌کند برای کمک به طلاب و دسترسی بهتر آنان به این مطالب کتابخانه مجازی را طراحی کرده ایم تا دانشجو از طریق آن به کتاب‌های دیگر دسترسی پیدا کند.

مدیر این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه آگاهی از اصطلاحات فقهی اهمیت بسیاری دارد، اظهار کرد: طلاب و دانشجویان باید در رابطه با مطالبی که می‌خوانند آشنا باشند اما گاهی اوقات ممکن است دانشجو با این کلمات آشنایی نداشته باشد ‌در این هنگام می‌تواند به دانشنامه مخصوص در سایت مراجعه کند و با وارد کردن کلمه مورد نظرش در دانشنامه از معنی آن باخبر شود.

وی یاداور شد: از طریق این سایت حوزه‌های علمیه قم ، نجف و مشهد که اصلی ترین حوزه‌های علمیه هستند به حوزه‌های علمی شهر و کشورهای دیگر متصل می‌شوند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *