هنرمند اردبیلی مقام دوم فستیوال بین المللی لاک پشت طلائی روسیه را بدست آورد

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، فرزاد سعیدی، هنرمند طراح گرافیک اردبیلی مقام دوم و مدال نقره بخش پوستر فستیوال بین المللی لاک پشت طلائی 2017  روسیه را کسب کرد.

رحمان مجرد، مسوول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: پروژه لاک‌پشت طلائی شامل رقابت‌های مختلف خلاقانه با هدف شناسایی بهترین آثار و پروژه‌های هنری برای نشان دادن زیبایی و هماهنگی در حیاط وحش است.

مجرد گفت: این جشنواره همه ساله با ارائه بهترین آثار شرکت داده شده و آثار دیگر و با هدف حفظ حیات وحش در شهر مسکو برگزار می‌شود و پس از اتمام نمایشگاه، آثار در قالب یک تور نمایشگاهی در سرتاسر روسیه و نیز در کشورهای دیگر در معرض دید عموم گذاشته می‌شود.

مسوول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل افزود: رقابت بین المللی لاک‌پشت طلائی روسیه از سال ۲۰۰۶ کار خود را آغاز کرده و بزرگترین پروژه هنری فرهنگی و علمی کشورهای عضو اکو است که همه ساله در کشور روسیه برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: این رقابت امسال در سه بخش عکاسی، هنرهای زیباو گرافیک دیزاین برگزار شد.

شایان ذکر است در سال ۲۰۱۳ که نمایشگاه آثار این رقابت در خانه ملی هنرمندان روسیه دایر شده بود نظر بیش از ۱۲۰ هزار بازدیدکننده را به خود جلب کرده است.

این رقابت همه ساله با حمایت فدراسیون ملی روسیه، وزارت فرهنگ و وزارت منابع طبیعی روسیه برگزار می شود.

برندگان در هر بخش از این فستیوال علاوه بر نشان و جوایز و هدایای ارزشمند از طرف حامیان مالی جشنواره مبلغ 1000 دلار به عنوان جایزه نقدی دریافت می کنند.

مراسم افتتاحیه فستیوال بین المللی حیات وحش “لاکپشت طلایی 2017” در نمایشگاه “کراسنای پرسنیا(Krasnaya Presnya)” برگزار شد و در این مراسم برندگان بخش های عکاسی، نقاشی و دیزاین اعلام شدند. که طی آن فرزاد سعیدی هنرمند اردبیلی؛ موفق به کسب مقام دوم این جشنواره شد.

رقابت بین المللی لاکپشت طلایی  2017 روسیه به عنوان بزرگترین پروژه بین المللی فرهنگی- زیست محیطی مسکو، از تاریخ 14 اکتبر تا 5 نوامبر در نمایشگاه “کراسنای پرسنیا (Krasnaya Presnya)” در مسکو روسیه و پس از آن به صورت دوره ای در دیگر شهرهای کشور روسیه به نمایش در می آید. همین نمایشگاه از دهم تا نوزدهم نوامبر در فضای آرت پلی در سنت پترزبورگ نیز دایر می شود.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *