یزد| متأسفانه اندیشه انقلابی در آثار هنرمندان کشور مشاهده نمی‌شود

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، علی محمد پارسائیان شامگاه یکشنبه در همایش هنر شیدایی که در سالن برق شهید عباسپور برق منطقه‌ای یزد با حضور هنرمندان برگزار شد اظهار داشت: همایش هنر شیدایی هر سال توسط بسیج هنرمندان و سایر ارگان‌های فرهنگی استان برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد با تأکید بر اینکه شهید آوینی یکی از بهترین الگوها برای هنرمندان است تصریح کرد: برای بحث هنر انقلاب و هنر اسلامی شهید مرتضی آوینی یکی از مناسب ترین الگوها است.

وی به ویژگی شهید آوینی اشاره و خاطرنشان کرد: نگاه به آینده در مقالات و نوشته‌های شهید آوینی به خوبی مشاهده می‌شد و حتی در زمانی که کشور ما با جنگ روبه رو بود، اما این شهید بزرگوار دید بلندی نسبت به آینده و وضعیت انقلاب داشت که بخوبی می‌توان این مسائل را در نوشته‌هایشان دید.

پارسائیان با بیان اینکه در این هفته هنر انقلاب جا دارد که به وضعیت جامعه هنری نگاهی داشته باشیم تصریح کرد: در این هفته می‌توان برای طول سال برنامه ریزی کرد که یک هنرمند انقلابی چه مسائلی باید در فعالیت‌های خود مدنظر داشته باشد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد با اشاره به اینکه اگر هنرمندی می‌خواهد که آثار هنریش زوایایی انقلابی داشته باشد باید اندیشه و تفکر انقلابی داشته باشد اضافه کرد: هنرمند انقلابی باید اندیشه انقلاب را بخوبی بشناسد و عمیقاً آن را مورد توجه خود قرار دهد ولی متأسفانه نسبت به این مسئله در کشور کمتر توجه می‌شود.

وی افزود: زمانی که در تفکر یک هنرمند، انقلاب عمیقاً نهادینه شود بدون شک آثار هنری آن هنرمند هم‌رنگ و بوی انقلابی پیدا می‌کند و مخاطبین بیشتری را نیز جذب می‌کند.

پارسائیان با تأکید بر اینکه هنر انقلاب نباید مختص یک هفته باشد گفت: باید به نحوی برنامه ریزی کرد که در طول سال اندیشه‌های انقلاب در فعالیت‌های هنرمندان یادآوری و دیده شود.

مسئول بسیج هنرمندان استان یزد با اشاره به اینکه اندیشه‌های انقلاب جهان را تکان داده است خاطرنشان کرد: باید قبول کرد که ما از اندیشه‌های انقلاب عقب افتادیم، پس باید نسبت به هنر انقلابی و نهادینه کردن تفکر انقلابی در بین هنرمندان کشور توجه ویژه و خاص شود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *