5700 کارگر ساختمانی در بروجرد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند

به گزارش طرح و نقش سازان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ "قدرت اله سعادتی" رئیس تامین اجتماعی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: در حال حاضر 5700 کارگر ساختمانی در شهرستان بروجرد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و این کارگران تنها هفت درصد حق بیمه را پرداخت می کنند.

 

وی اضافه کرد: در صورتی که فرد کارافتاده، بازنشسته و یا فوت کند مزایای بیمه ارائه می شود و بیمه کارگران ساختمانی ارزان ترین بیمه است که تنها شامل کارگرانی می شود که اشتغال آنها در کارهای ساختمانی است و باید دارای کارت فنی و حرفه ای باشند.

 

سعادتی اظهار داشت: نهایت تلاش ما این است که کارگرانی تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند که حتما شغل آنها کارگری باشد و از تحت پوشش قرار گرفتن افرادی که شغل آنها کارگر ساختمانی نیست اما قصد دارند تحت پوشش قرار گیرند جلوگیری می شود.

 

"عبدالعلی گیوه کی" رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بروجرد تعداد کارگران ساختمانی بروجرد را 7 هزار نفر اعلام کرد و افزود: 5700 کارگر که بیش از 80 درصد کارگران ساختمانی هستند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

 

وی اضافه کرد: در همین راستا انجمنی با عنوان انجمن صنفی کارگران ساختمانی بروجرد وجود دارد که زیر نظر سازمان تامین اجتماعی در حال فعالیت است.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *